شرکت داروسازی پارس حیان

مسئولیت اجتماعی

ما در شرکت داروسازی پارس حیان به این اصل معتقدیم که وجود انسان ارزشمند است و سلامتی پایه و اساس زندگی در جوامع پیشرفته می‌باشد. در همین راستا شرکت داروسازی پارس حیان مجهزترین لابراتوار بهداشتی ایرانی، در سال 1369 اولین خط تولید محصولات آرایشی و بهداشتی را در ایران راه اندازی کرد.

شرکت داروسازی پارس حیان

مسئولیت اجتماعی

Pars Hayan Laboratories’ structure and human resources are focused on cutting-edge brands and products to generate value for customers and improve their lifestyles. We produce more than 992 SKUs and distribute them in all 35 local provinces and Middle East countries as well.

شرکت داروسازی پارس حیان

مسئولیت اجتماعی

سال 2018 با عنوان سال “طبیعت برای آب” جهت کشف راه حل های مبتنی بر طبیعت برای چالش های آب که در قرن بیست و یکم رخ می دهد، شناخته شده است. اکوسیستم آسیب دیده بر میزان و کیفیت آب موجود برای مصرف انسان تاثیر می گذارد.

شرکت داروسازی پارس حیان

مسئولیت اجتماعی

ما جوامع محلی را با ایجاد فرصت های شغلی برای افراد و کسب و کار ها حمایت می کنیم و متعهد شده ایم تا افراد را صرف نظر از جنس، نژاد، پس زمینه فرهنگی و اجتماعی استخدام کنیم.

ابتکارات مسئولیت اجتماعی
مسئولیت های اجتماعی

CSR

advanced divider

مسئولیت اجتماعی

ما جوامع محلی را با ایجاد فرصت های شغلی برای افراد و کسب و کار ها حمایت می کنیم و متعهد شده ایم تا افراد را صرف نظر از جنس، نژاد، پس زمینه فرهنگی و اجتماعی استخدام کنیم.

ما جوامع محلی را با ساختن مدرسه ها حمایت می کنیم. پارس حیان تا کنون دو مدرسه ساخته است و برنامه ریزی می کند تا ساخت مدرسه دیگری را در اواسط سال ۱۳۹۶ به اتمام برساند. کمک به زوج های جوان تازه عروسی کرده مایه غرور ماست. ما شمار زیادی از خیریه ها را حمایت می کنیم، برنامه های ما شامل حمایت از مرکز کهریزک، موسسه خیریه بهنام دهش پور، محک، سرپرستی و ارائه خدمات آموزشی به افراد مسن و افراد ناتوان جسمی مانند بیماران MS می باشد. ما برای کاهش آلودگی های محیط زیست، از طریق ذخیره سازی انرژی پرواکتیو، وارد عمل شده ایم. علی الخصوص به وسیله کاهش انتشار امواج از طریق روش های نوآورانه و غیر طبیعی مانند تکنولوژی فرایند سرد . علاوه بر آن پارس حیان خط مشی انجام خدمات را به دقت به کار می گیرد، انتخاب موادهایی از منابع دائمی کم خطر برای محیط زیست جزء رویه این شرکت است. ما همچنین بسیار تلاش می کنیم تا منابع را در همه فعالیت های شرکت، بازیافت و مورد استفاده مجدد قرار دهیم.

استراتژی مسئولیت اجتماعی پارس حیان

 • تولید محصولات مناسب جهت تامین نیازهای مصرف کنندگان و بیماران حوزه بهداشت و سلامت و مراقبت و کمک به درمان بیماری های پوست و مو از طریق ارتباط با مجامع تخصصی و پزشکان متخصص پوست و مو
 • اهتمام در حمایت از بیماران پوستی کم بضاعت جهت مشارکت در امر تسهیل فرآیند درمان به کمک دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور
 • تحکیـم و تقـویت ارتبـاطات با دانشگاه های علوم پزشکی در حوزه تحقیقات به منظور مشارکت در ارتقـاء دانش تولید محصولات جدید و موثر در حوزه پوست و مو 
 • پارس حیان، یکی از بزرگترین تولید کنندگان محصولات مراقبت شخصی و مراقبت از پوست، مو و دندان و محصولات آرایشی در خاورمیانه می باشد که دارای میلیون ها مصرف کننده در ایران، خاورمیانه و کشور های آسیای مرکزی می باشد.

جایی که می توانیم تفاوت ایجاد کنیم:

جوامع سلامت

ما معتقدیم که در صورت همکاری و تعامل با سایر سازمان ها می توانیم در ارتقای فرهنگ سلامتی کشور موثرتر عمل کنیم. به همین منظور ما ارتباط با سازمان های سلامت محور نظیر مجامع سلامت، دانشگاه های علوم پزشکی، سازمان های مردم نهاد، خیریه ها، مجامع ورزشی و فرهنگی و … را در دستور کار خود قرار می دهیم. همچنین ما به ارتباط موثر صنعت و دانشگاه از طریق حمایت از برنامه های تحقیقاتی پژوهشی مرتبط با سلامت و تعامل با همکارانمان در صنعت علاقمندیم.

در ادامه این راه:

 • ما به ارتباط موثر و تعامل دوطرفه با سازمان های همکار خود در حوزه مسئولیت اجتماعی ادامه می دهیم.
 • ما به شناسایی و توسعه همکاری های جدید با سایر نهادهای کشور ادامه می دهیم.
 • ما با ایجاد فضای همکاری مناسب، به الگوسازی فعالیت های مسئولیت اجتماعی برای سایر سازمان ها می پردازیم.

اقتصاد و کارآفرینی

عمده فعالیت شرکت تمرکز بر تولید محصولات بهداشت پوست و مو می باشد. در طول فعالیت خود با رسیدن به قریب 1400 نفر پرسنل و تولید دوازده برند و قریب 500 قلم محصول در حال حاضر یکی از بزرگترین شرکتهای فعال در صحنه آرایشی بهداشتی در سطح خاورمیانه می باشد. حمایت از اقتصاد محلی و کارآفرینی شرکت پارس حیان با تاسیس کارخانه در شهرصنعتی البرز در استان قزوین باعث ایجاد اشتغالزایی در منطقه شده و همچنین با سایر بخش های تجاری، علمی و دانشگاهی نیز در این منطقه همکاری می کند. همچنین با ایجاد شعب فروش در سایر استان های کشور نقش موثری در حمایت از اقتصاد محلی داشته است. استخدام افراد محلی در کارخانه و سایر استان ها باعث کارآفرینی در جوامع محلی شده که ضمن حمایت از اقتصاد محلی از فعالیت های جامعه پشتیبانی می کند.

در ادامه این راه:

 • ما به حمایت از اقتصاد محلی از طریق استخدام نیروهای بومی خصوصاً بانوان ادامه می دهیم.
 • ما به اقدامات لازم و ضروری مطابق استاندارها جهت پوشش خدمات بهداشتی و بیمه برای کارکنان خواهیم پرداخت.
 • ما با توسعه بسته های خدماتی از رفاه کارکنان حمایت می کنیم.
 • ما با برنامه ریزی آموزشی مناسب به توانمندسازی کارکنان در طول مسیر حرفه ای و بویژه جانشین پروری کمک می کنیم.

مشتریان

تحقق اصول مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) در یک سازمان، تنها با بکارگیری ابزارها، تکنولوژی و روال های مناسب ممکن می باشد که این امر منجر به بالارفتن ارتباط سازمان با مشتری و در نتیجه افزایش رضایت مشتری و بالا رفتن میزان فروش می گردد . بنابراین مدیریت ارتباط با مشتری ( CRM ) تکنولوژی محض نمی باشد بلکه اصول کلی فلسفه کسب و کار را نیز در بر می گیرد. ما با تمرکز بر نیازهای مشتریانمان اطمینان حاصل می کنیم که میزان بالایی از کیفیت خدمات را به آنان ارائه می دهیم. ما اطمینان خواهیم داد که این اخلاق مشتری مداری در تمام کارهای ما وجود دارد و این ارزش را از کارکنان خود نیز انتظار داریم.

در ادامه این راه:

 • ما به ارائه خط مشی های موثرتر در برقراری، حفظ و تداوم ارتباطات با مشتریان ادامه می دهیم.
 • ما به اجرای استانداردهای ارتباط با مشتریان جهت دریافت نظرات و شکایات و همچنین پاسخگویی فعال جهت افزایش رضایتمندی و وفاداری مشتریان ادامه می دهیم.

محیط زیست

ما به حفظ محیط زیست و خصوصا منابع طبیعی کره زمین برای نسل های آینده معتقدیم. بنابراین باید فعالیت های سازمانی خود را طوری مدیریت کنیم تا کمترین آسیب را به محیط زیست وارد کنیم. به عنوان یک تولید کننده بزرگ ما نیز از انرژی، آب و مواد مصرفی زیادی استفاده و ضایعاتی نیز تولید می کنیم. اگرچه در حال حاضر طرح هایی برای استفاده بهینه از منابع طبیع و کاهش ضایعات داریم ولی معتقدیم که همیشه می توانیم این فرآیند را بهبود دهیم. علاوه بر این ما می خواهیم کارکنان را تشویق کنیم تا از آب و انرژی با مسئولیت پذیری در خانه و در محل کار استفاده کنند و به بازیافت مواد و تفکیک آن در مبدا اهمیت دهند. بنابراین ما با کارکنان و مشتریان خود در مورد چگونگی صرفه جویی در مصرف انرژی و آب صحبت می کنیم. ما به دنبال این هستیم تا در بلندمدت از شرکت هایی باشیم که از منابع “سبزتر” استفاده می کنند.

در ادامه این راه:

 • ما با تشویق کارکنان و مشتریانمان برای صرفه جویی در مصرف آب و انرژی و بازیافت ادامه می دهیم.
 • ما در صورت امکان از روشهای خرید مواد مصرفی سازگار با محیط زیست و انرژی استفاده می کنیم.
 • ما به استفاده از روش های موثر دفع ضایعات ادامه می دهیم.
 • ما افزایش فضای سبز را در محیط سازمان و در محل زندگی کارکنان و مشتریانمان تشویق می کنیم.

جایگاه مسئولیت اجتماعی در برندها

ما معتقدیم که انجام فعالیت‌هایی در راستای مسئولیت اجتماعی، تغییرات مثبتی را در روند حرکت برندها ایجاد می‌کند. این تغیـیرات مثـبت می‌تواند به خلـق ارزش‌های غیر مـادی و ارتقـاء هـویت برند کمک کند. ما می خواهیم که تصویر مثبتی از برندهایی که داریم در ذهن مشتریانمان ایجاد کنیم. این فعالیت‌ها علاوه بر ایجاد احساس مثبت در مشتریان نسبت به خودشان، اعتماد آنان را بیشتر جلب کرده و تمایل‌شان را برای حمایت از برند و تبدیل شدن به مشتریان وفادار بالا می‌برد.

شرکت دارو سازی پارس حیان، به عنوان یکی از رهبران خاورمیانه در حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی، نقشی اصلی را در بهبود سطح دسترسی مصرف کنندگان به این محصولات ایفا می کند. لابراتوار های پارس حیان درجهت ارتقاء وضعیت سلامت جامعه، بیش از ۴۰۰ محصول درمانی متنوع و مراقبت شخصی، مانند محصولات مراقبت از پوست، مو و دندان، که قادر به رقابت در بازار بین المللی هستند، را تولید کرده است.